Aktualitet

Përfundon numërimi në Shkodër, Tom Doshi më i votuari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:18 - 29/04/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kandidatët në qarkun e Shkodrës. Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të zgjedhjeve më i votuari nga Patia Socialiste është Paulin Sterkaj me 7335, ndërsa pas tij renditet Benet Beci me 6131 vota. Ndërsa, Edona Bilali ka marrë 2711 vota dhe Ilir Beqaj 3920.

Në kampin demokrat kryeson Helidon Bushati, i cili ka siguruar 6743 vota, i ndjekur Zef Hila me 5975 vota. Nard Ndoka ka marrë vetëm 228.

Tom Doshi, i cili rezulton të jetë kandidati më i votuar në këtë qark ka marrë 7886 vota dhe Gledis Çeliku 949. Nga LSI-ja, Agron Çela ka siguruar 2656 vota dhe Edmond Ndou 1809./Opinion.al

Pas