Aktualitet

Përfundon numërimi në Gjirokastër, kush është kandidati më i votuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:22 - 29/04/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar numërimi i votave për kandidatët në Qarkun e Gjirokastrës.

Në këtë qark Partia Socialiste ka arritur që të fitojë tre mandate dhe deputetët në Kuvendin e ardhshëm do të jenë tre kandidatët e renditur të parët.

Kandidatët më të votuar nga kampi socialist janë Bledar Çuçi,  i cili ka arritur të grumbullojë 11,932 vota,  pas tij renditet, Laert Duraj. Mirela Kumbaro dhe pse është renditur e para në listën e PS, ka marrë numër të vogël votash në krahasim me Çuçin dhe Durajn.

Kumbaro ka marrë vetëm  2528 vota, ndërsa Laert Duraj, që do të jetë për herë të parë në Kuvend, ka marrë  4129 vota.

Ndërkohë kandidati i Partisë Demokratike Tritan Shehu, i cili arriti që të fitonte mandatin e deputetit ka marrë 3364.

Pas