Aktualitet

Përfundon numërimi në Bashkinë e Himarës, kryeson PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:43 - 26/04/21 |
Opi Nion

Procesi i numërimit të votave ka përfunduar në Bashkinë e Himarës. Procesi ka vijuar i qetë pa hasur problematika.

Ndërkohë nga rezultatet vihet re se kryeson PS e ndjekur nga PD dhe LSI.

Rezultatet:

PS me 58% 3447 vota
31% për PD 1854 vota
LSI 5.80%, 341 vota
Vota të pavlefshme 124

Pas