Aktualitet

 Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar, zgjedhjet në PD më 13 Qershor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:32 - 16/05/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar Mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ku së fundi është miratuar dhe votuar me asnjë vote kundër, vendimi i kryesisë për përbërjen e komisionit të zgjedhjeve dhe mbajtjen e zgjedhjeve për kryetarin e  PD më 13 qershor.

Këto zgjedhje mbahen para afatit të zakonshëm të zgjedhjes së kryetarit, të cilit i mbaron në fakt mandati në 22 Korrik.

Pas humbjes së PD –së në zgjedhjet e 25 Prillit, anëtari i Kryesisë Fatbardh Kadilli dhe Kryetari i Këshillit Kombëtar Bujar Nishani kërkuan dorëheqjen e kryetarit të PD Basha.

Ky i fundit tha se jepte dorëheqje, nëse Këshilli pranonte që zgjedhjet e 25 Prillit ishin të rregullta dhe jo te vjedhura./Opinion.al

Pas