InstaBIZ

Përfundojnë xhirimet e “Avatar 2”, kur do shfaqet filmi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 28/09/20 |
el ida

Regjisori, James Cameron ka deklaruar se xhirimet e filmit “Avatar 2” kanë përfunduar. Cameron e dha lajmin gjatë një bisede me Arnold Schwarzenegger.

“Na mbetet edhe 10% në postproduksion, por xhirimet kanë përfunduar të gjitha. Kemi përfunduar 100% filmin “Avatar 2” dhe 95% filmin “Avatar 3”, tha Cameron.

Pritet që filmat e radhës të shfaqen në 16 dhjetor 2022 dhe 20 dhjetor 2024. Ndërsa do të ketë edhe një “Avatar 4”, që do të shfaqet në 18 dhjetor 2026.

Sipas regjisorit, fundi i sagës do të jetë në 22 dhjetor 2028, me filmin e pestë.

“Avatar” është filmi i dytë më fitimprurës në histori, me 2,7 miliardë dollarë të grumbulluar në “box office”./Opinion.al

Pas