Aktualitet

Përfshihet nga zjarri Urgjenca e Spitalit të Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 09/09/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme është përfshirë nga flakët Urgjenca e Spitalit të Durrësit.

Lidhur me ngjarjen, ka reaguar Spitali i Durrësit i cili deklaron se shkak i zjarri ka qenë një shkëndijë elektrike.

Sipas informacioneve të dhëna nga spitali,  zjarri nuk ka shkaktuat persona të lënduar, ndërsa 7 pacientët që po merrnin shërbim në Pavionin e Urgjencës janë transferuar në ambiente të tjera.  i përmasave të mëdha, ndërsa që stafi mjekësor po përpiqet të transportojë pacientët.

Bëhet me dijes se aktualisht situata është e qetë dhe është kryer ventilimi i ambienteve të spitalit, për të vijuar punën normalisht./ Opinion.al

Pas