Aktualitet

Përfshihet nga zjarri rrobaqepësia në KorçëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:13 - 23/09/22 |
Opi Nion

Është përfshirë nga zjarri një godinë e një rrobaqepësie në Lagjen Nr. 9 të qytetit të Korçës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur te “Rruga 1 Maji” dhe nga informacionet paraprake nuk ka të lënduar pasi në godinë nuk ka pasur njerëz në momentin që është përfshirë nga flakët.

Dyshohet se shkak i zjarrit mund të jetë bërë kabulli elektrik në tarracën e fasonerisë

Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, por rrezikohet një kabinë elektrike që ndodhet shumë pranë godinës.

Pas