Aktualitet

Përfshihet në flakë ish-fabrika e qelqit në KavajëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:21 - 12/07/22 |
Opi Nion

Është përfshirë në flakë ish-fabrika e qelqit në Kavajë.

Paraprakisht mësohet se zjarri është përhapur pasi një person po digjte disa mbeturina aty afër.

Sipas “News24”, nga zjarri rrezikohen disa banesa që ndodhen pranë fabrikës.

Zjarrfikëset janë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për vënien në kontroll të flakëve./Opinion.al

Pas