Aktualitet

Përdornin kartëmonedha false, pranga dy të rinjve në Tiranë


               Publikuar në : 14:13 - 22/01/20 |
xhu lia

Dy 19-vjeçarë kanë rënë në prangat e policisë pasi kanë përdorur monedha të falsifikuara në kohë dhe vende të ndryshme në Tiranë.

Sipas njoftimit të policisë dy 19-vjeçarët me iniciale U.M dhe N.P  kanë përdorur kartëmonedha false në disa pika karburanti dhe kioska.

Mësohet se në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar dy aparate celular dhe kartëmonedha të falsifikuara.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Falsifikimi i monedhave”, kryer në bashkëpunim./Opinion.al/

Pas