Life Style

Për herë të parë kroçera amerikane mbërrin në ShqipëriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:42 - 10/06/22 |
Opi Nion

Për herë të parë kroçera amerikane e luksit “Seaborn Sojourn” ka hyrë në ujërat e Shqipërisë dhe ka ndalur në portin e Sarandës.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, ku ka postuar edhe dy foto të kroçeres në vendin tonë.

Kreu i qeverisë ka dekalruar më herët që me ndërtimin e portit të ri të Durrësit do të mundësohet ardhja e shumë turistëve edhe me mjete lundruese të cilat deri më tani nuk mund të ankorohen në portet tona ekzistuese.

Pas