Kryesore

PD zgjedh sot 8 kryetarë të degëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 16/04/22 |
Opi Nion

Edhe pse PD nuk ka gjetur ende formulën e bashkimit,  Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale vijon procesin e zgjedhjes së kryetarëve të degëve të partisë.

Këtë të shtunë  zhvillohen zgjedhjet për Kryetar në 8 degë të PD. Procesi i votimit u hape në orën 8.00 e do të mbyllet në orën 18.00.

Në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 18.00, deri kur edhe anëtari I fundit I PD së degës përkatëse të ketë votuar. Për shtyrjen e votimit do të njoftohet Komisioni I Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale.

Kandidatët e për Kryetar dege dhe Qendrat e votimit janë si më poshtë vijon:

PD dega Kucovë

 1. Nerjan Dine Pasho
 2. Myslim Isuf Haxhi

PD dega Skrapar

 1. Besnik Ali Osmani
 2. Hajredin Lahe Bakiasi

PD Dega Elbasan

 1. Blendi Ferdinand Himci
 2. Eliona Hetem Gremi
 3. Elior Flamur Vila
 4. Klodiana Ilir Capja
 5. Sonila Maksim Daiu

PD Dega Tropojë

 1. Besnik Xhafer Dushaj
 2. Feride Rexhep Rrahmanaj
 3. Ram Bajram Oruci

PD Dega 6 Tiranë

 1. Alban Feko Hoxhaj
 2. Onelda Gjin Zefi

PD Dega 10

 1. Andi Gani Beliu
 2. Ilir Halit Stojku
 3. Shkëlqim Muharrem Spaho
 4. Xhulia Aranit Xhekaj

PD Dega 11 Tiranë

 1. Arbër Ded Qehaja
 2. Shkëlzen Mark Mustafaj
 3. Ahmet Ali Meshi
 4. Mërgim Nazmi Hoxha

PD Dega 16 Tiranë

 1. Eduard Gani Rexha
 2. Ilir Lush Zmalaj
 3. Kujtim Veli Kola

 

Pas