Politikë

PD zgjedh kryetarët në Vorë, Krujë dhe në degën 14 në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 24/04/22 |
Opi Nion

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton se është mbullu procesi i votimit në degën Vorë, Krujë dhe në  degën 14 në Tiranë.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Komisionet e Votimit shpallën fitues në Vorë Pëllumb Brushan me 80% të votave.

Në Krujë, Xhevair Bilja me 41% të votave, cili tiunfoi mes 5 kandidaturave. Në degën 14 të PD në Tiranë u shpall fitues Besim Kuka me 78% të votave.

Pas