Politikë

PD: Turp për Ramën që shkel privatësinë dhe nxjerr të dhëna private


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 19/06/20 |
Al Do

Lajmi se vëllezërit Edmond dhe Robert Budina kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19 nuk ka kaluar pa u komentuar publikisht.

Pasi lajmi u raportua në media ishte kryeministri Rama ai që reagoi në Twitter për duke i uruar atyre shërim të shpejtë.

Por kjo u konsiderua shkelje e privatësisë nga ana e kryeministrit.

Partia Demokratike, nëpërmjet zëdhënëses Ina Zhupa e ka konsideruar “trup” nxjerrjen e të dhënave private.

Ajo vijon më tej duke Rama ekspozoi qytetarët ndaj Covid 19 vetëm për të vjedhur pronën e teatrit dhe i bën thirrje SPAK të hetojë kthimin e spitaleve në vatra infeksioni.

TURP për Ramën që shkel privatësinë dhe nxjerr të dhënat private dhe dy herë TURP që në mes të pandemisë ekspozoi qytetarët ndaj Covid 19 vetëm për të vjedhur pronën e teatrit.

Sot mos bërja e testeve edhe mos marrja e masave paraprake në hapje, na solli në infektimin e çerdheve të fëmijëve, të institucioneve shtërore dhe shtimin e rasteve.

Fatkeqësia e shqiptarëve është që spitalet janë kthyer në vatrat kryesore e përhapjes së Covid 19 dhe për këtë SPAK duhet të nis hetimet me Ramën dhe rameshat e tij.”, shkruan Ina Zhupa. /Opinnion.al

Pas