Aktualitet

PD shkon në seancë, Paloka: Votojmë kundër kandidatit të RamësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:19 - 03/06/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike nuk do ta votojë emrin e Gjeneral Major Bajram Bega si president i Republikës.

“Nesër deputetët tanë do të jenë në sallë për të votuar kundër kandidatit të Ramës”, ka thënë kreu i Këshillit Kombëtar Edi Paloka i pyetur nga News 24.

Kujtojmë se më herët, pa dalë ende emri i kandidatit, vetë kreu i PD Berisha tha se do të votonin kundër emrit të zgjedhur nga Rama. Ndërkohë i përfshirë më herët në negociata, deputeti Alibeaj dhe një grup deputetësh pranë tij, deklaruan se nuk do të shkojnë në seancë./Opinion.al

 

Pas