Aktualitet

PD, rikthehet Topalli. Kush do e drejtojë aksionin e ri politik në qarqeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:33 - 01/09/22 |
Opi Nion

Në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike janë caktuar grupet e punës, të cilët do të ndjekin aksionin politik të Partisë Drmokratike.

Ajo që bie në sy është emri i Jozefina Topallit, e cila do të kryesojë grupin e punës në Lezhë.

Ndërkohë, Tirana do të ndahet në pesë zona dhe grupet e punës në Tiranë do drejtohen nga; Belind Kelliçi, Agron Shehaj, Flamur Noka, Albana Vokshi, Edi Paloka

Kryetarët e Grupeve të Punës që do të drejtojnë dhe ndjekin në bazë aksionin politik të Partisë Demokratike:

Qarku Kukës – Isuf Çela.

Qarku Dibër – Xhelal Mziu.

Qarku Shkodër – Bardh Spahia.

Qarku Lezhë – Jozefina Topalli.

Qarku Durrës – Oerd Bylykbashi.

Qarku Tiranë i ndarë në 5 zona.

Zona 1 – Kryetar Grupi Edi Paloka dhe përfshin degët 1, 2, 3, 4

Zona 2 – Kryetar Grupi Agron Shehaj dhe përfshin degët 5,7,12

Zona 3 – Kryetar Grupi Belind Këlliçi dhe përfshin degët 6,13,14,15,16

Zona 4 – Kryetare Grupi Albana Vokshi dhe përfshin deget 8, 9,10,11.

Zona 5 – Kryetar Grupi Flamur Noka dhe përfshin degët, Kamëz, Paskuqan, Vorë , Kavajë dhe Rrogozhinë.

Pas