Aktualitet

PD ridepoziton në KQZ listat e kandidatëve për deputetë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 16/03/21 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka ridepozituar ditën e sotme listat e kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet e 25 prillit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Disa ditë më parë KQZ-ja i ktheu 6 subjekteve politike, mes tyre PD dhe PS, dokumentet e listës së kandidatëve për t’i korrigjuar.

Lista e koalicionit opozitar sipas përfaqësuesve të institucionit të zgjedhjeve kishte tejkaluar numrin e kërkuar të kandidatëve ndërkohë që nuk ishte respektuar edhe kuota gjinore. Afati i fundit për dorëzimin e listave ishte 16 Marsi./Opinion.al

 

 

 

 

 

 

 

 

Pas