Aktualitet

PD-Ramës: Një i pashpirt si ti mund ta quaj normale vdekjen e qytetarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:06 - 10/11/20 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama në lidhje me vetëvrasjet e pacientëve me COVID.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi është shprehet se vetëm një hajdut i pashpirt si Rama mund ta quaj normale vdekjen e qytetarëve.

Bardhi shkruan në “Facebook” se dhe sa qytetarë të tjerë duhet që të vdesin që qeveria të marrë masa për të rritur kapacitetet spitalore dhe për të ndihmuar personat e prekur nga koronavirusi.

LEXO EDHE: Vetëvrasjet e pacientëve me COVID,Rama: Në Itali janë vetëvrarë 71 persona

“Vetëm një hajdut i pashpirt si ti mund ta quaj normale vdekjen e qytetarëve. Edhe sa njerëz duhet tl vdesin vetëm e vetëm se ti refuzon të ndalësh vjedhjen dhe ti çosh paratë për pajisje mjekësore, për shtim të stafit dhe kapaciteve mjekësore dhe për të ndihmuar qytetarët të blejnë ilaçet e shtrenjta antiCOVID.”-shkruan Bardhi./ Opinion.al

Pas