Te Fundit

PD: Rama tender 4.5 miliardë lekë shokut të tij Carapuli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 06/10/15 |
b.f

TIRANË- Partia Demokratike ka akuzuar sot Kryeministrin e vendit, Edi Rama për korruspsion ndërsa u ka bërë thirrje qytetarëve për protesta. “Edi Rama ia dha tenderin prej 4 miliardë e 540 milionë lekësh, mikut të tij për ndërtimin e godinës së OSHEE”, tha kreu i grupit demokrat Edi Paloka. “Ai është ndërtuesi i sarajeve të Edi Ramës, miku i tij i vjetër në biznes, Carapuli”, shtoi me tej.

Sipas Palokës, tenderi kishte shkelje, pasi fituesi kishte ofertë më të lartë, ndërsa u skualifikua një kompani tjetër që kishte hyrë në garë me ofertë më të ulët. “Vetëm një urdhër i Edi Ramës do të sillte këtë rezultat, që fitues të shpallet dikush që e ka ofertën 500 mijë euro më të madhe”, tha më tej Paloka.

“Ky korrupsion, kjo babëzi, kjo zhvatje bëhet pikërisht me paratë që OSHEE, kjo bande kriminale, ua ka marrë shqiptarëve me kërbaç, duke i shtypur e poshtëruar, duke i dërguar në burg, e shpesh duke u marrë dhe jetën”, tha Paloka.

“Nuk ka më kohë të dashur qytetarë.Vetëm drejtësia që vjen nga bashkimi ynë për të ndalur këtë oligarki të korruptuar e kriminale, është rruga e daljes”, beri thirrje zyrtari i lartë i PD-së.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas