Aktualitet

PD nuk fitoi në zgjedhje, dorëhiqet sekretari organizativ Sahit Dollapi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 10/05/21 |
Opi Nion

Ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen sekretari organizativ i PD Sahit Dollapi.

Bëhet me dije se Dollapi ka dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet e tij në Partinë Demokratike.

Ndërkohë një vendim i tillë vjen thuajse dy javë pas zgjedhjeve elektorale ku Partia Demokratike nuk arriti do të dilte fituese.

Rezultati i 25 prillit ishte 74 mandate për Partinë Socialiste dhe 59 mandate për Partinë Demokratike.

Kujtojmë që më herët Grupi për PD i përbër nga disa demokrat kanë kërkuar dorëheqjen edhe të kryetarit të kësaj force politike, Lulzim Basha./Opinion.al

Pas