Kryesore

PD mbyll votimet në Gjirokastër, konfirmohet edhe emri i Tritan Shehut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:13 - 27/09/20 |
Opi Nion

Partia Demokratike vijon procesin e votimit të kandidatëve që do të vazhdojnë garën për të qenë pjesë e listave të kësaj partie në zgjedhjet e 25 Prillit.

Mbrëmjen e së dielës ka përfunduar procesi edhe në degën Gjirokastër, ku mes 11 emrave vërehet ai i ish-ministrit Tritan Shehu dhe urbanistit Besnik Aliaj.

Sipas një njoftimi  në rrjetin social, PD njofton se nga 975 anëtarë kanë marr pjesë në votime 618 prej tyre, ndërsa emrat e konfirmuar për në fazën tjetër janë:

1.Adil Xhelili

2.Alije Kokalari

3.Altin Çomo

4.Antonela Lena

5.Beqir Gjika

6.Besnik Aliaj

7.Entela Shehaj (fico)

8.Nikolla Zhulla

9.Roland Bejko

10.Shemsho Lamaj

11.Tritan Shehu

Pas