Kryesore

PD kërkon votimin e tre komisioneve hetimore, si do të votojë PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 11/10/21 |
Opi Nion

Tre komisionet e kërkuar nga opozita priten që të votohen në parlament ditën e enjte.

Sot PS mblodhi grupin parlamentar ku po diskutojnë lidhur me qëndrimin që do të mbajnë për komisionet e kërkuara nga opozita.

Sipas informacioneve, PS do të votojë kundër ngritjes së komisionit hetimor “Becheti”, ndërsa për komisionin hetimor për “inceneratorët” dhe komisionin hetimor për “masakrën zgjedhore” do të votohet pro, por do të kërkohet të riformulohet objekti i hetimit.

Nga ana tjetër, PD kërkon votim sa më të shpejt të komisioneve dhe më pas selia blu do të ndjek të gjithë hapat ligjor sipas procedurave./Opinion.al

Pas