-U tha në Opinion

Patozi: Nëse Berisha tërhiqet, PD do gremiset edhe më keq  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:33 - 05/05/22 |
el ida

Pjesë e dikurshme në Pd, ish-deputeti Astrit Patozi th në emisionin “Opinion” se nëse Berisha tërhiqet nga aksioni i tij politik, PD do të gremiset edhe më keq.

“Unë Berishës i këshilloj të vazhdojë, sepse e gjithë kjo, foltorja është një kostum i prerë për Berishën, jo për dikë tjetër dhe nëse ai tërhiqet PD do të gremiset edhe më keq.  Në 7 Mars duhet të vendoste do shohë interesin tim apo të PD. Ai pa të vetin, zgjedhje e tij vazhdoi eci drejt”, tha Patozi.

Megjithatë, ai shtoi se ndonëse me Berishën PD mund të jetë më luftarake, ajo nuk do të ketë perspektivë për t’u bërë më e madhe.

“Foltorja dhe kuvendi i fundit është një manifestim i pafund i kryetarokracisë. PD me Berishën, për mua është një parti më e vogël, më e vjetër, por mund të jetë më luftarake, më e orgnizuar dhe më solide. Por gjithmonë në opozitë, pa perspektivë për t’u bërë më e madhe”, tha Patozi./Opinion.al

 

Pas