Kronikë

Pastronte kampin e muxhahedinëve në Manzë, tërhiqet nga makineria,vdes 64-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 11/07/22 |
Opi Nion

Një 64-vjeçar ka humbur jetën teksa ishte duke pastruar kampin e muxhahedinëve në Manzë.

Sipas “News24”, shtetasi Shaban Teni është tërhequr nga makineria e grumbullimit të plehrave duke gjetur vdekjen.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur ditën e shtunë.

Ai ishte baba i katër fëmijëve dhe punonte si shofer me makinën e pastrimit në Manëz.

Raportohet se gjithçka ka ndodhur gjatë kohës që 64-vjeçari ishte brenda kampit të muxhahedinëve, ku i është bllokuar makineria e shkarkimit të plehrave.

Sipas kolegëve ai ka shkuar ta vajisë makinerinë dhe gjatë punës dyshohet se dikush ka lëvizur levën, gjë që ka bërë që 64-vjeçari të tërhiqet nga makineria duke humbur jetën.

Pas