-Jetë dhe Stil

Paska vetëm dy lloje tradhëtish, ja cilat janë ato


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:17 - 16/09/18 |
el ida

Sipas ekspertëve ekzistojnë vetëm dy lloje të tradhtisë .Gjithashtu dy mënyra të ndryshme për të përballuar secilën.

Lloji i parë  është ai me anë të së cilës tradhtari përpiqet të mbushë boshllëqet që i ofron marrëdhënia me partnerin. Për këtë arsye hapet ndaj eksperiencave të tjera, por pa investuar në to anën sentimentale.

Mënyra e vetme për ta luftuar këtë lloj tradhtie në çift është bashkëbisedimi dhe mbushja e boshllëqeve.

Ndërsa lloji i dytë i tradhtisë është disi më i thellë.Vjen pikërisht në kohën kur njëri nga partnerët në çift nuk mundet të investojë aq sa duhet në marrëdhënie. Kjo është arsyeja përse tradhtari kërkon medoemos një eksperiencë tjetër, pas së cilës investon edhe anën sentimentale.

Mënyra e vetme për t’i bërë ballë këtij lloji të tradhtisë është terapia në çift.

Pas