Aktualitet

Pas Vorës, PS fiton Bashkinë e Rrogozhinës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 07/03/22 |
Opi Nion

Edison Memolla, kandidati i Partisë Socialiste, fitoi garën për të drejtuar Bashkinë e Rrogozhinës.

Në këtë bashki janë numëruar të gjitha kutitë e votimit dhe ka rezultuar se Memolla mori 5438 vota, duke lënë pas dy rivalët, Ferdinand Saraçi nga PD, me 1966 vota, dhe Hekuran Xhani, nga koalicioni Shtëpia e Lirisë, me 1550 vota.

Rrogozhina bëhet bashkia e dytë që socialistët fitojnë në këto zgjedhje, pas Vorës, rezultatett e të cilës u shpallën mbrëmjen e djeshme, pasi Vora ishte bashkia ku në këto zgjedhje të pjessshme vendore u aplikua votimi elektronik./Opinion.al

Pas