Aktualitet

Pas Tiranës e Durrësit edhe Berati bëhet gati për të pritur afganët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 19/08/21 |
Opi Nion

Në kohën kur pritet që të mbërijnë në Shqipëri grupi i parë më afganë, prej ditës së djeshme edhe Bashkia e Beratit ka nisur përgatitjet për strehimin e përkohshëm të tyre.

Sipas abc news edhe në këtë qytet pas Durrësit dhe Tiranës do të përshtaten ambiente për strehimin e afganëve.

Sipas informacioneve deri më tani janë përgatitur ambientet për të pritur të paktën 200-300 afganë.

Kujtojmë se situata kaotike në aeroportin e Kabulit ka shtyrë arrdhjen e afganëve në vendin tonë, ndërkohë që ata pritje që të mbërrinin që ditën e djeshme.

 

Pas