Kryesore

Pas takimit me Ramën, zyrtari i lartë i DASH i shkon Bashës në zyrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:07 - 30/06/21 |
Opi Nion

Ndihmës Sekretari Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker, ka mbërritur ditën e sotme në Shqipëri për të zhvilluar disa takime të nivelit të lartë me zyrtarë të vendit tonë.

Bëhet me dije se zyrtari i lartë i SHBA se pas vizitës që zhvilloi në kryeministri me Edi Ramën për rreth 45 minuta ka shkuar menjëherë në selinë blu për të takuar Lulzim Bashën.

Ai u prit në hyrje të selisë nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi dhe deputetja e zgjedhur Jorida Tabaku ndërsa brenda e pret Lulzim Basha.

Reeker shoqërohet në këto takime nga ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Në axhendë është shënuar se Reeker do të ndalet edhe në zyrën e ministres së jashtme, Olta Xhaçka me të cilën do të zhvillojë edhe me të një takim pune./Opinion.al

Pas