Rajoni

Pas Shqipërisë, tërmeti trondit Kosovën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 12/08/19 |
Opi Nion

Pas Shqipërisë, lëkundje të forta tërmeti janë ndier dhe në dy komuna të Kosovës.

All Quakes – EMSC, faqe e specializuar për tërmete, bën të ditur se se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë.

Gjatë mbrëmjes Shqipëria u trondit nga  një tërmet i fuqishëm, i cili goditi Tiranën, Shkodrën dhe Kukësin.

Ndërkrkohë, në lidhje me tërmet nuk u raportua për persona të lënduar apo dëme materiale./ Opinion.al E.Xh.

Pas