Politikë

Pas protestave, ambasadorja e SHBA takon Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:03 - 19/05/20 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. Sipas informacioneve, takimi po mbahet në ambientet e Kryeministrisë.

Takimi i Kim me Ramën vjen pas shembjes së Teatrit Kombëtar dhe protestave të “Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit” dhe opozitës.

Kujtojmë që mëngjesin e sotëm, kreu i PD,  Lulzim Basha zhvilloi një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian./ Opinion.al

Pas