Kryesore

Pas Prishtinës, Lajçak planifikon vizitë në Beograd


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:28 - 19/09/21 |
Opi Nion

I dërguari special i BE -së për dialogun Beograd -Prishtinë Miroslav Lajçak do të vizitojë Beogradin të hënën dhe të marten, 20 dhe 21 shtator, ka njoftuar Misioni i BE -së në Serbi në faqen e tij të internetit.

Ndërsa është në Beograd, Lajçak do të takohet me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç, përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare me qendër në Beograd dhe përfaqësues të komunitetit të biznesit dhe shoqërisë civile.

Sipas njoftimit, Lajçak planifikon të diskutojë situatën aktuale në lidhje me zbatimin e marrëveshjeve të arritura në procesin e dialogut Beograd-Prishtinë dhe përparimin në bisedimet për një marrëveshje mbi normalizimin gjithëpërfshirës të marrëdhënieve.

Lajçak ishte në një vizitë tre-ditore në Prishtinë në fillim të kësaj jave./Opinion.al

 

Pas