Aktualitet

Pas një jave të nxehtë, ulen temperaturat


               Publikuar në : 20:40 - 16/06/19 |
Opi Nion

Pasditen e sotme temperaturat pësuan ulje, ndërsa në Veri zonat Lindore pati dhe reshje.

Edhe java tjetër sjell kthjellime në zonat bregdetare, por rrebeshe shiu dhe stuhi të izoluara breshëri do të ketë gjatë pasditeve në zonat malore të Shqipërisë.

Javën tjetër moti do të karakterizohet nga e vranësira dhe reshje.

Ndërsa depërtimi i masave ajrore nga Atlantiku Verior deri në Europën Juglindore, pritet të sjellin një freskim të motit me të paktën 4°C, në këtë mënyrë, temperatura më e lartë prej afro 39°C, të ulet në vlerat 33-34°C.

Pas