Aktualitet

Pas Metës, 5 figura të tjera të rëndësishme pjesë e listës së Autoritetit të DosjeveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 27/07/22 |
Opi Nion

Pas ish-Presidentit Ilir Meta, janë zbuluar pesë figura të tjera të rëndësishme të përfshira në listën e Autoritetit të Dosjeve, të cilët rezultojnë të përfshirë në aktivitetin e Sigurimit të Shtetit.

Personat e përmendur në letrën drejtuar Nikollës janë shtetasit me inicialet A.D., Th.S., S.H., Xh.Sh., si dhe D.Ç.

Ndërkohë gjatë paradites, përmes një deklarate për mediat, Nikolla foli për njoftimin e Autoritetit të Dosjeve për politikanin me inicialet I.M., të përfshirë në aktivitetin e Sigurimit të Shtetit, por pa përmendur figura të tjera. Ajo e cilësoi tronditës këtë rast,  ndërsa theksoi se Kuvendi duhet të reagojë.

Pas