Aktualitet

Pas kritikave ndaj kryebashkiakëve, Rama mbledh mbeturinat në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:41 - 07/11/21 |
Opi Nion

Pas kritikave  dhe paralajmërimeve për sanksione të bëra ndaj bashkive në vendin tonë për pastrimin e territorit, kryeministri Edi Rama ka nisur të pastrojë mbeturinat në pyllin e Sodës në Vlorë.

Rama iu bëri thirrje qytetarëve për ndërgjegjësim, ndërsa theksoi se Policia e Shtetit nuk duhet të lejojë në vende të caktuar të krijohen grumbullime mbeturinash.

Kjo nuk është hera e parë që Rama merr pjesë në të tilla iniciativa. Hera e fundit ishte në periudhën e verës, ku Rama u shfaq teksa mblidhte disa mbeturina në fushat sportive të ndërtuara në zonën e Lugomares në Vlorë./ Opinion.al

Pas