Sport

Pas Jovic dhe Hazard, Real Madrid zyrtarizon një tjetër lojtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 12/06/19 |
Opi Nion

Real Madrid duket se ka vendosur që të përforcojë me blerje të reja skuadrën.

Pas Nikola Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka zyrtarizuar blerjen e tretë për sezonin 2019-2020.

Mësohet se  Ferland Mendy është lojtari i ri i madrilenëve, ai është blerë nga Lyon për 48 milionë euro plus 5 milionë bonuse.

Reali ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2025 me mbrojtësin francez./ Opinion.al E.Xh.

Pas