InstaBIZ

Pas impenjimeve në tv ka lënë Orindën pas dore, Turi: E kompensoj natën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 15/09/18 |
b.f

Moderatori shumë i dashur për publikun Turjan Hyska shumë shpejt do të vijë në ekranin shqiptar me dy programe të rëndësishme.

Së fundmi ai ka dhënë një intervistë  për “tvklan.al” ku është pyetur për jetën e tij profesionale dhe atë private. Duke qenë se është mjaft i angazhuar me punën, Turi është pyetur nëse e lë bashkëshorten e tij, Orindën, pas dore.

Turi, Orinda dhe impenjimet e tyre në TV

Përgjigja e moderatorit ka qenë shuturmë komike duke u shprehur se ai ka një avantazh. “Orinda nuk ka si të ngelet pas dore, pasi dita për mua mbyllet në orën 7:00 dhe unë jam i lirë. Duke qenë në të njëjtin zanat ne e mirëkuptojmë njëri-tjetrin. Unë kam një avantazh që nuk fle natën, kështu që e kompensojmë.

Televizioni ka një avantazh, që është fleksibël, unë nuk kam orare. Nëse unë ndihem keq, dua të pushoj, rri. Nëse unë kam një problem mund të mos vij. Ditët e transmetimit janë të shenjta. Përveç fatkeqësisë familjare, ose kur kam qenë me temperaturë”, është shprehur Turi.

Pas