Bota

Pas fitores me votë, Biden ndryshon statusin: President i zgjedhur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 07/11/20 |
Opi Nion

Joe Biden tashmë ka fituar zgjedhjet presidenciale, duke u bërë kështu presidenti i 46-të i SHBA-ve. Vetëm pak momente pas përfundimit të numërimit të votave në Pensilvani, që i ka dhënë fitoren, Biden dhe zvendës presidentja Kamala Harris kanë ndryshuar statusin zyrtar në Twitter.

Harris shkruan zëvendës Presidente e Zgjedhur e Shteteve të Bashkuara, Senatore, Grua, Momala, lufta për njerëzit.

Ndërsa Biden shkruan Presidenti i zgjedhur i SHBA, bashkëshorti  i @DrBiden , baba dhe gjysh krenar. Gati për të ndërtuar më mirë për të gjithë amerikanët.

 

 

 

 

 

 

 

Pas