InstaBIZ

Pas Don Phenom, Noizy akuzohet se ka vjedhur tekstin e një reperi tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 17/10/18 |
el ida

Brenda një harku të shkurtër kohor reperi Noizy ka publikur 3 këngë, respektivisht brenda një jave, dhe që të treja ishin bashkëpunime me repera të tjerë.

Reperi mori shumë komplimente nga fansat e tij, por kanë munguar as kritikat apo ironitë.

Fillimisht nisi si një “luftë në distancë” me Don Phenom për këngën “Meksikane”, të cilën Noizy e këndon bashkë me Varrosin. Don Phenom nga grupimi TBA, hodhi kunja drejt Noizyt, pasi në tekstin e tij dëgjoheshin thuajse të njëjtat fjalë nga kënga e Don Phenom “Twerkirate”. Por nuk mbaroi me aq.

Një ndjekës i reperit e ka akuzuar atë se ka kopjuar një tekst tjetër. Teksti i këngës të cilës i referohet mesazh dërguesi është i ngjashëm me këngën e vitit 2017 të reperit amerikan Rick Ross (William Leonard Roberts II), e titulluar “Idols become rivals/ Idhujt bëhen rivalë”.

Noizy “Po thu”, e publikuar me 13 tetor:

Dikur ju shifsha ntv ju kisha zili
Plot kerre thojsha kto jon real G-s
Erdhi dita qe u pam live
Kerret sken tuat edhe si ki nice
Noo shtri komet sa jorgani
Mos piskat shoki se po ngjiret zoni
Me thon drejten ma thyve zemren besoni.”

Rick Ross “Idols become rivals”, e publikuar me 13 qershor 2017:

I used to see you niggas on my TV screen
And wondered what was life like, was it all a dream?
And then I met you out on LiveNation dates
Came to the realization that your watch was fake
Damn… you nearly broke my heart
I really thought you niggas really owned them cars.”

 

Pas