Aktualitet

Pas Çuçit edhe Braçe kërkon dënime të ashpra për zjarrvënësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:56 - 07/08/21 |
Opi Nion

Zv.Kryeministri Erion Braçe i ka konsideruar një superbetejë përpjekjet për shuarjen e vatrave të zjarrit të përhapura tashmë në zona të ndryshme të vendit.

Ashtu si dhe ministri Çuçi pak më herët, tashmë edhe Braçe ka kërkuar një betejë më të ashpër ligjore kundër zjarrvënësve.

“Super betejë nga ajri kundër zjarreve edhe sot! Por, nëse duam t’i japim fund zjarreve, duhet betejë e ashpër ligjore kundër zjarrvënësve ne tokë! Pa toleruar kërkënd, në kohë reale pa e lënë të ike si “i kërkuar”, shkruan Braçe në rrjetet sociale./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

Pas