Aktualitet

Pas betimit të qeverisë, mblidhet kryesia e PS, zbulohet mesazhi i Ballës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 20/09/21 |
Opi Nion

Partia Socialiste ka mbledhur këtë të hënë kryesinë e saj.

Mësohet se është kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, që po zhvillon këtë mbledhje në selinë rozë.

Sipas news 24, Taulant Balla, iu ka kërkuar socialistëve të nisin menjëherë punën për ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e procesit të Vettingut.

“Të fillojë puna për ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e procesit të Vettingut”, mësohet të ketë thënë Balla.

Kjo mbledhje vjen menjëherë pas votimit të qeverisë së re në Kuvend dhe betimit të saj te Presidenti Ilir Meta./Opinion.al

Pas