Sport

Partizani fiton betejën me FIFA-n dhe hap merkaton e janarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 04/01/21 |
Doriana Çepunaj

Partizani do të zhvillojë merkaton e janarit. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës ka anuluar dënimin për bllokimin e merkatos. Lajmi është dhënë nga vetë klubi përmes një deklarate në faqen zyrtare.

Vendim ishte marrë nga FIFA, pasi e kishte konsideruar të parregullt transferimin e Erald Çinarit te të kuqtë. Klubi kryeqytetas bën me dije se ky është një njoftim paraprak, deri në zbardhjen e plotë dhe përfundimtare të vendimit që ka marrë CAS, përmes të cilit do të përcaktojnë dhe hapat e mëtejshëm që do të ndërmerren në lidhje me këtë çështje.

Njoftimi

 “Klubi njofton se sot është bërë me dije nga CAS për heqjen e pezullimit të sesionit të transferimit të lojtarëve, vendim që ishte në fuqi nga FIFA në lidhje me çështjen e sulmuesit Erald Çinari.

Klubi saktëson se ky është një njoftim paraprak, deri në zbardhjen e plotë dhe përfundimtare të vendimit që ka marrë CAS, përmes të cilit do të përcaktojmë dhe hapat e mëtejshëm që do të ndërmerren në lidhje me këtë çështje. Nga ky moment tashmë FK Partizani rifiton të drejtën për të operuar në merkaton e Janarit”, njofton klubi./Opinion.al

Pas