Sport

Partizani e Kastrioti në ndjekje të kreut, Tirana një fitore në 4 ndeshje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:18 - 25/11/20 |
Opi Nion

Tirana nuk ka mundur të marrë një fitore në ndeshjen e sotme ndaj Bylisit, duke u ndalur në një barazim pa gola.

Në javën e katërt të Kategorisë Superiore, kampionët në fuqi kanë arritur të sigurojnë vetëm 1 fitore në kampionat, dhe dy humbje. Skuadra e drejtuar nga Nevil Dede gjithsesi u ngjitur në vend të katërt në renditje.

Fitore të rëndësishme jashtë fushës së tyre arritën Partizani dhe Kastrioti, që ndjekin Vllazninë në krye të Superiores. Të Kuqtë mundën 0-3 Apoloninë në Fier, ndërsa krutanët mposhtën Skënderbeun me rezultatin 1-2.

Pasdite, Kukësi pret Laçin ndërsa Vllaznia kërkon të ruajë vendin e parë në sfidën e vështirë në Durrës kundër Teutës.

Pas