Politikë

Partitë politike, Murrizi: Gjithë ditën zihen, natën bëjnë atë që s’thuhet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 16/11/20 |
Opi Nion

Deputeti Myslim Murrizi është shprehur në Kuvend se amendamenti për partitë ka mbetur i pazgjidhur, ndërsa foli për zhvillimet politike e fundit në vend.

Murrizi tha ndër të tjera se partitë politike në vendin tonë nuk janë demokratike, duke shtuar se; “Këta gjithë ditën zihen gjithë natën bëjnë atë që s’thuhet”

136 parti politike të regjistruara në Gjykatën e Tiranës janë treguesi më i mirë se çfarë bolshevizmi mbartin forcat politike. PD ka tri ditë që është ngritur në këmbë për Islamin, para 6 javësh shpalli armik Rusmajlin, ju punësuat Besart Kadinë, ata nxorën letrën dhe thanë e kemi shpallur armik. I gjithë ky teatër prej 30 vitesh e ka zanafillën tek filli bolshevik, sepse prej 30 vitesh janë drejtues nga komunistë. Partitë politike shqiptare nuk janë demokratike.  Këta gjithë ditën zihen gjithë natën bëjnë atë që s’thuhet, kështu më tha një i moshuar dhe kjo është e vërteta. Do ishte mirë të kishin kurajo, që të bëhej ligj real politik për partitë politike shqiptare”, tha Murrizi./ Opinion.al

Pas