Aktualitet

Parku Kombëtar i Prespës prej tri ditësh nën flakë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:08 - 30/08/21 |
Opi Nion

Parku Kombëtar i Prespës prej tri ditësh është përfshirë nga flakët. Sipas Klan news zjarri ka rënë në kufi me shtetin grek, ndërkohë që është duke u punuar nga ana e zjarrfikëses së Pustecit dhe forcave vullnetare të kësaj bashkie.

Ndërhyrja është e vështirë pasi zjarri ndodhet në majën e malit “Ostoja”, vendi i quajtur Piramida 10 në kufi me Greqinë.

Situata vijon të jetë problematike megjithatë ende nuk është kërkuar ndërhyrja nga ajri, pasi zjarri ka përfshirë vetëm bimësi të ulët dhe shkurre.

Pas