Aktualitet

Paris, policia gjen “Seat-in” e terroristëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:44 - 15/11/15 |
root

Policia franceze ka gjetur sot në periferi të Parisit makinën tip “Seat” e zezë, që u përdor nga terroristët, duke arrestuar gjithashtu edhe 6 familjarë të kamikazit, Omar Ismail Mostefai , i cili hodhi veten në erë në teatrin “Bataclan”.

Ndërkohë hetimet vazhdojnë dhe hetuesit francezë e kanë ndërtuar tashmë dinamikën e ngjarjes, duke kanë identifikuar grupin prej 7 terroristësh, mes tyre të cilëve gjendej edhe një femër. Ata sulmuan me armë dhe hodhën veten në erë, në pika të ndryshme të qytetit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas