Aktualitet

Paris, operacion për kapjen e terroristëve, 3 të vdekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 18/11/15 |
b.f

PARIS- Tre terroristë kanë vdekur, duke përfshirë edhe një femër e cila hodhi vetën në erë me bombë vetëvrasëse gjatë operacionit të sotëm anti-terrorist të policisë franceze në periferi të Parisit. Policia ka identifikuar një apartament që supozohet se është përdorur nga terroristët në Saint Denis, tha  zëdhënësi i policisë Jean-Alphonse Richard duke theksuar që targeti i operacionit ka qenë i dyshuari i nëntë për sulmet e Parisit dhe bashkëpunëtorët e tij.

 

policia franceze

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas