Aktualitet

Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 17/09/21 |
Opi Nion

Pjesa e parë e ditës paraqitet nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa në zonat malore priten vranësira më të dendura. Gjatë pasdites parashikohet që vranësirat të shfaqen në të gjithë vendin, ku më të fokusuara do të jenë në Alpet e Shqipërisë duke rrezikuar reshje të izoluara shiu.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por një rënie të lehtë do të ketë në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte duke arritur shpejtësinë 38 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgë 3 ballë.

Pas