Aktualitet

Parashikimi i motit për sot, priten reshje shiu në këto zona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:33 - 11/08/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të ketë një mot me kthjellime dhe vranësira të pakta, të cilat më të theksuara do të jenë në verilindje të territorit.

Por orët vijuese shtojnë vranësirat  në Shqipëri, duke krijuar mundësi për rrebeshe të pakta dhe të izoluara shiu në veri dhe përgjatë kufirit lindor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë./Opinion.al

Pas