-Jetë dhe Stil

Parashikimi i motit për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:23 - 31/10/21 |
Opi Nion

Gjatë pjesës së parë të ditës së sotme moti në vendin tonë do të dominohet nga kthjellime pothuajse në të gjithë territorin. Pasditja pritet të sjellë kalime vranësirash që më të theksuara do të jenë përgjatë kufirit lindor, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

Temperaturat do të jenë kostante në mëngjes, por pritet të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor – Juglindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të krijohet dallgëzim mbi 2 ballë.

Pas