Kryesore

Parashikimi i motit, 9 janar 2022


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 09/01/22 |
Opi Nion

Vendi ynë paraqiten me vranësira dhe shira ku më të dendura do të jene në zonat veriore dhe pjesërish në qendër të territorit.

Parashikohet që pasditja te sjelle zhvillim te vranësirave dhe rrebeshe shiu në ekstremin jugor duke lënë me vranësira dhe shira disi me te dobët pjesën tjetër të territorit.

Sipas MeteoAlb, kushtet e paqëndrueshme atmosferike do te mbeten prezent deri mëngjesin pas-ardhjes. Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë kostante në mëngjes POR rënie do te ketë ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi verior – verilindor duke sjelle ne brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Pas