Kryesore

Parashikimi i motit, 4 shtator 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:29 - 04/09/21 |
Opi Nion

Mbetemi në ndikimin e kthjellimeve dhe  vranësirave të lehta në të gjithë vendin tonë. Këto kushte atmosferike vijojnë deri pas mesditës kur parashikohet shtim i vranësirave në zonat jugperëndimore dhe gradualisht gjatë mbrëmjes vranësirat e dendura do të përfshijnë gjithë territorin shqiptar.  Parashikohet që edhe nata të jetë në mbizotërimin e motit të vranët.

Temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale por ulen lehtë në vlerat maksimale duke u luhatur nga  13°C  mëngjesi në juglindje deri në 30°C mesdita në qarkun e Elbasanit.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare duke arritur shpejtesinë 30 km/h, nga drejtimi Perëndimor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 2 ballë./ Opinion.al

Pas